קפה עם כורכום. צילום: shutterstock
קפה עם כורכום. צילום: shutterstock

כורכום? חמאה? מלח? 9 תוספות שיכולות לשדרג את הקפה ואף לשנות קלות את טעמו, מרקמו ואת הערכים התזונתיים שלו

24 באפריל 2019

1. כורכום
הסגולות האנטי דלקתיות הטבעיות של הכורכום גרמו לתבלין הצהבהב לקפוץ לצמרת רשימת הפופולריות. הרבה תכונות טובות מיוחסות לכורכום, לכן אין סיבה שלא להוסיפו לא רק לאוכל, אלא גם לקפה. הוספתו לא רק משפרת את הערכים התזונתיים שיש בקפה, אלא גם תורמת לטעם עשיר, חמים ואדמתי. מומלץ להוסיף לא יותר משמונה גרם כורכום ליום.

2. פלפל שחור
פלפל שחור הוא לא סתם תבלין שמוסיף חריפות, אלא נושא עמו גם יתרונות בריאותיים. הוא מסייע בעיכול, מתפקד כנוגד חמצון, ובתרבויות מסוימות משמש כתבלין לגיטימי במשקאות, כמו במשקה הקקאו האצטקי או בצ’אי ההודי. מי שמחפש לעצמו תענוג חדש במשקה הבוקר, שווה לו לנסות.

מלח. צילום: shutterstock
מלח. צילום: shutterstock

3. מלח
ערבוב של מלח בתוך ספל קפה אמנם לא נשמע כמו רעיון מפתה במיוחד, אבל חובבי קפה נשבעים שהוספת מלח לקפה יכולה לשבור את המרירות הטבעית ולשפר מאוד את התוצאה הסופית. אם החלטתם להעז ולנסות: אל תוסיפו את המלח אחרי הבישול או החליטה של הקפה, אלא הכניסו רבע כפית לתוך האבקה לפני הבישול או החליטה.

 

4. קינמון
חובבי הקינמון יעריכו מאוד את התוספת הזאת. צריכת קינמון מסייעת במקרה של סוכר גבוה בדם, משפרת את בריאות הלב ותורמת לגוף נוגדי חמצון. אפשר להוסיף לאבקת הקפה קינמון טחון לפני החליטה, לפזר קצת מעל המשקה בכוס או אפילו לערבב את הקפה בעזרת מקל קינמון.

קינמון. צילום: shutterstock
קינמון. צילום: shutterstock

5. חמאה
כן כן, אין סיבה להשתומם: שימוש בחמאה שהוכנה מחלב של פרות אוכלות עשב מעשירה מאוד את המשקה. מרקם הקפה הופך להיות חלק ושמנתי, הקפה הופך למזין ושתייתו גם מעניקה תחושה של מלאות לאורך זמן.

6. חמאת אגוזים ושקדים
טוויסט טבעוני לקפה החמאה מתחילת הכתבה. הוספת חמאת שקדים, חמאת בוטנים או חמאת אגוזים לקפה מעניקה למשקה טעם ייחודי, מספקת חלבון ושומן בריא ומסייעת להרגשת סיפוק לאורך כל הבוקר. ערבבו כף חמאת שקדים, בוטנים או אגוזים לתוך הקפה החם או הכי טוב – ערבלו בעזרת בלנדר.

קפה עם הל. צילום: shutterstock
קפה עם הל. צילום: shutterstock

7. הל
חביב במיוחד על שותי הקפה בארצות המזרח התיכון. אפשר להכניס תרמיל שלם לתוך הספל ואפשר גם לטחון אותו ולערבב עם אבקת הקפה. כך או כך, הקפה מקבל ניחוח מיוחד וטעם אדמתי.

8. ג’לטין
ג‘לטין מספק לגוף חומצות אמינו חיוניות וחלבון. ערבוב כפית ג‘לטין לתוך הקפה יכול להיות דרך בריאה להתחיל בה את היום. האבקה נטולת טעם וצבע, כך שלא מבחינים בכלל שהוא שם.

ביצה. צילום: shutterstock
ביצה. צילום: shutterstock

9. ביצים
כולנו יודעים שביצים עשירות בחלבון ובערכים תזונתיים נוספים. הוספת ביצה לקפה נשמעת כמו צעד מוזר, שלא לומר מופרך, אבל תתפלאו – קפה ביצים הוא מסורת סקנדינבית מרובת שנים, וגם הווייטנאמים משתמשים בו לא מעט. כדי להכין קפה ביצים אפשר להקציף את החלמון או את החלבון, ויש המשלבים חלמונים עם חלב מרוכז. בכל מקרה התוצאה מעניינת. בשימוש בחלמון התוצאה הסופית יותר קרמית, ובחלבון – יותר מוקצפת.