כלים של עירית בירן. צילום: אפרת לוזנוב
כלים של עירית בירן. צילום: אפרת לוזנוב

זו לא תפאורה, זה לא סט - הקרמיקאית עירית בירן והצלמת אפרת לוזנוב מייצרות רגעים קסומים בסדנאות צילום משותפות

17 בפברואר 2020

עירית בירן היא קרמיקאית (סטודיו Now Pottery) המייצרת כלי קרמיקה אלגנטים ומינימליסטים על אבניים, אחד אחד, בעבודת יד ובשיטות מסורתיות. היא גם בשלנית מופלאה שמבשלת ויוצרת בסטודיו שממוקם בלב השדות של מושב שדה-ורבורג. כשהאוכל שלה, הכלים היפהפיים שהיא יוצרת והנוף הפסטורלי שמסביב נפגשים – נוצר קסם.

אפרת לוזנוב היא צלמת ובלוגרית (mylovelymess.com) שיודעת איך ללכוד את רגעי הקסם הללו. היא גם מורה לצילום שמעבירה את הידע והמיומנות שלה בתשוקה אדירה ובגישה מרגיעה ונגישה.

בחודש מרץ יערכו שתיהן סדנאות צילום אוכל משותפות. עירית תיצור את החוויה המושלמת – אוכל טעים, כלים יפים ונוף מהפנט – ואפרת תלמד איך מנציחים את הרגעים הללו בתמונות.

הסדנה הראשונה תיערך ב-3.3.2020 בתל אביב והיא סשן לימוד מרוכז של תפעול המצלמה. אפרת תלמד את יסודות תפעול המצלמה במצב ידני, הגדרות המצלמה ואיך לשלוט בהן כדי להגיע לרמת דיוק ושליטה מקסימלית ולבנות שפה צילומית ייחודית.
המפגש פתוח לכולם – לצלמים מתחילים שבדיוק קנו את המצלמה אבל עדיין לא למדו איך לתפעל אותה, לצלמים מנוסים שמרגישים צורך ברענון ולדברי אפרת – אפילו לטכנופובים שמפחדים לצאת ממצב צילום אוטומטי.
עלות הסדנה 450 ש״ח.

הסדנה השנייה, שתערך ב-5.3.2020, היא בת 7 שעות והיא חוויה שלמה: הסדנה תתקיים בשדה-ורבורג, בביתה של עירית. עירית תבשל והמשתתפים ילמדו על סטיילינג וצילום אוכל; יתנסו בצילומי חוץ, פורטרטים ותנועה בשדות המקיפים את הבית וגם יהנו מאוכל טעים.
"זו לא תפאורה, זה לא סט" אומרות השתיים "אנחנו נייצר רגעים קסומים, המשתתפים יגיעו כדי לחוות אותם בכנות – וללמוד איך לתעד אותם".
עלות הסדנה 1200 ש״ח.

סדנאות הצילום SPOTLIGHT של עירין בורן ואפרת לוזנוב. צילום: אפרת לוזנוב
סדנאות הצילום SPOTLIGHT של עירין בורן ואפרת לוזנוב. צילום: אפרת לוזנוב

לנרשמים לשני המפגשים ינתן מחיר מיוחד של 1500 ש״ח.
לשאלות, פרטים והרשמה ניתן לפנות לעירית בירן בטלפון 054-4297900 או באתר הסטודיו.