מתכון

בצק שמרים כרוך עם פטנט – מתכון בסיסי

נובמבר 2015
4 דירוגים
בצק שמרים דפוף עם פטנט - מתכון בסיסי. צילום: דניאל לילה | סגנון: טליה אסיף
בצק שמרים דפוף עם פטנט - מתכון בסיסי. צילום: דניאל לילה | סגנון: טליה אסיף

רות אוליבר חושפת סוד שהיא שומרת בבטן 25 שנה ומגלה קיצור דרך מהפכני בדרך לדניש המושלם

מאחורי השם הלא-סקסי בעליל “בצק שמרים דפוף” מסתתר אחד הבצקים המשובחים ביותר בקונדיטוריה. אופים ממנו קרואסונים, דנישים ועוד פלאים מתוקים ומלוחים, אלא שההכנה שלו היא סיוט גם לקונדיטורים מנוסים. רות אוליבר חושפת סוד שהיא שומרת בבטן 25 שנה ומגלה קיצור דרך מהפכני בדרך לדניש המושלם.
נכון, יש כאן קיפולים ורידודים, אבל בהשוואה להכנת בצק שמרים דפוף אמיתי (עם קיפולי חמאה) — מדובר במשחק ילדים. עקבו אחרי התמונות כדי להבין את התהליך במדויק.
מהמתכון הבא יתקבלו כמעט 2 קילו בצק, שיספיקו ל-3 עוגות קראנץ או לכ-24 מאפים אישיים. אפשר לשמור את הבצק בקירור כמה ימים או להקפיא — ראו הוראות בסוף המתכון.

מה צריך?
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

החומרים
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

לבצק שמרים:

לקיפולים:

שלחו את רשימת הקניות במייל לוח מידות ומשקלות מה צריך?

אופן ההכנה

מכינים בצק שמרים:

1

שמים את כל החומרים היבשים במיקסר עם וו לישה ומערבלים כמה שניות. מוסיפים מים וחמאה ולשים 7-5 דקות לקבלת בצק רך, לא דביק ונוח לעבודה.

מקפלים בצק עלים לשמרים:

2

פורסים את בצק העלים המרודד למלבן ומחלקים ל-2 ריבועים בגודל שווה (תמונה מס' 2).

3

מקמחים קלות משטח עבודה ומרדדים את בצק השמרים לגודל מחצית מגודלו של בצק העלים. מניחים את בצק השמרים על ריבוע בצק עלים באופן חופף ומכסים בריבוע הנוסף, כך שנוצר סנדוויץ’ של בצק עלים שבאמצעו בצק שמרים (תמונה מס' 3). מקפלים את הסנדוויץ’ לשניים, כך שמתקבל מלבן קטן יותר.

4

מקמחים שוב משטח עבודה ומניחים את המלבן כשהצד הפתוח של הקיפול מופנה לצד ימין (תמונה מס' 4). מרדדים למלבן בגודל 30×60 ס”מ (תמונה מס' 5) ומקפלים אותו כמו מעטפה: מקפלים את השליש התחתון על השליש האמצעי ומניחים עליהם את השליש העליון (ראו תמונות מס' 6 ו-7). מסובבים את הבצק המקופל כך שהצד הפתוח של הקיפול שוב פונה לימין ומרדדים למלבן בגודל 30×60 ס”מ. מקפלים שוב לצורת מעטפה. עוטפים בניילון נצמד ומניחים במקרר לתפיחה של 6 שעות לפחות ועדיף למשך הלילה.

5

זהו, הבצק מוכן לעבודה אפשר להשתמש בו או לשמור במקרר עד יומיים.

טיפ: בצק למזווה
אם רוצים להקפיא, מתפיחים רק שעה אחת בטמפ’ החדר, עוטפים בניילון נצמד ומקפיאים.לפני השימוש מפשירים במקרר במשך לילה.