מתכון

גבינה צ'רקסית

הגבינה הצ'רקסית היא גבינה חצי קשה ומרקמה מזכיר גבינה צפתית. טעם החלב מורגש היטב בגבינה, וכשהיא טרייה – היא רעננה, קלילה ומענגת, קצת כמו ריקוטה.

18,750 בשלנים התעניינו במתכון זה
יולי 2021
גבינה צ'רקסית של רון דוד | צילום: מידן גיל ארוש
גבינה צ'רקסית של רון דוד | צילום: מידן גיל ארוש

הכנת גבינה צ'רקסית דומה להכנת ריקוטה – בישול חלב עם חומץ או לימון, המגבשים את הגבן. זהו תהליך פשוט שגם מי שלא התנסה בהכנת גבינה לא יתקשה בו, כל עוד משתמשים במדחום. לעיצוב הגבינה משתמשים בסלסילה – זו של גבינה בולגרית או ריקוטה תתאים למשימה. הקפידו להשתמש בחלב לא מהומגן,
הנמכר בשקיות. חלב מהומגן (הנמכר בקרטונים) לא יתפרק למוצקי חלב ומי גבינה ולא יתאים למשימה.

החומרים טבלת מידות ומשקלות

אופן ההכנה

1

מחממים חלב בסיר על להבה בינונית ל-86 מעלות. מכבים את הלהבה, מוסיפים יוגורט או שמנת חמוצה וטורפים. מוסיפים חומץ או מיץ לימון, מערבבים שוב ומוודאים שהתערובת מצהיבה ומתפרקת למוצקי חלב ומי גבינה. אם היא לא מצהיבה ומתפרקת, מוסיפים בהדרגה עוד 2-1 כפות חומץ או מיץ לימון. מוסיפים מלח, מערבבים וממתינים 3 דקות.

גבינה צ'רקסית של רון דוד | צילום: מידן גיל ארוש

2

מסננים את התערובת ומעבירים את מוצקי החלב לסלסילה. אחרי 10 דקות, כשהגבינה מתקררת מעט, הופכים אותה בתוך הסלסילה. הופכים אותה עוד פעמיים בהפרש של 10 דקות. כשהגבינה מתקררת לגמרי, מוציאים אותה מהסלסילה לצלחת ומגישים מיד. אפשר לשמור בכלי אטום במקרר עד שבעה ימים.

גיוון: אם רוצים, אפשר לפזר בין שכבות מוצקי החלב עשבי תיבול טריים כמו עירית, בזיליקום ואורגנו או תבלינים יבשים כמו גרגירי פלפל ופפריקה מתוקה.