מתכון

פרוסות אנטריקוט צלויות עם תבשיל פטריות ובצלים ברכז רימונים

ספטמבר 2017
פרוסות אנטריקוט צלויות 
עם תבשיל פטריות ובצלים ברכז רימונים 
. צילום: חיים יוסף | סגנון: אוריה גבע
פרוסות אנטריקוט צלויות עם תבשיל פטריות ובצלים ברכז רימונים . צילום: חיים יוסף | סגנון: אוריה גבע

הבשר והפטריות מרוויחים מבילוי משותף בתנור, ורכז הרימונים מעמיק את הטעמים ומהווה בסיס לרוטב העסיסי.

החג הזה הולך להיות טעים במיוחד עם טיב טעם!

החגים בפתח ויש תחושה של התחלה חדשה באוויר. השנה שולחן ראש השנה שלכם הולך לקבל זריקת טעם וצבע בזכות מנות רושם שממש קל להכין עם חומרי הגלם המשובחים של טיב טעם: דגים טריים-טריים, נתחי בשר איכותיים ובעלי כנף מגוונים. בארוחה שלנו הדגים משתלבים במנות ראשונות צבעוניות ואלגנטיות, עופיונים נהנים מחברתו של רוטב פטנט גאוני, ברווז צלוי משתדך לדלורית ותאנים מקורמלות בסלט סתווי שכולו זהב ונתחי סינטה נעטפים בגלימת בצק מגרה. שיהיה לכולנו חג טעים ושמח!

הבשר והפטריות מרוויחים מבילוי משותף בתנור, ורכז הרימונים מעמיק את הטעמים ומהווה בסיס לרוטב העסיסי. זכרו להוציא את הנתח מהקירור לפחות שעה וחצי לפני תחילת הצלייה.

החומרים
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים
שלחו את רשימת הקניות במייל לוח מידות ומשקלות

אופן ההכנה

1

מחממים תנור ל-250 מעלות.

2

בתבנית גדולה ומעט עמוקה מניחים פטריות שמפיניון, פורטבלו, פטריות כבושות ובצלצלים כבושים. מפזרים תימין, יוצקים 4 כפות שמן זית, מפזרים מלח ופלפל ומערבבים היטב. יוצקים מעל רכז רימונים.

3

משמנים את נתח האנטריקוט ביתרת שמן הזית ומתבלים היטב במלח ופלפל. מניחים את הנתח במרכז התבנית על הפטריות והבצלים. צולים כ-15 דקות.

4

הופכים את הנתח ומוזגים עליו את הנוזלים שבתחתית התבנית. מחזירים לתנור ל-15 דקות נוספות. מוציאים ומצננים כ-15 דקות לפני הפריסה. פורסים את הבשר לפרוסות עבות כמספר הסועדים ומגישים לצד תבשיל הפטריות.