מתכון

שוק בקר שלמה

יולי 2019
4 דירוגים
שוק בקר שלמה של שף שניר אנג סלע. צילום: בן יוסטר. סטיילינג: נעה קנריק
שוק בקר שלמה של שף שניר אנג סלע. צילום: בן יוסטר. סטיילינג: נעה קנריק

מנת הבשר האולטימטיבית, שגונבת את ההצגה בכל ארוחה מחדש

אני מכין את השוק הזאת כל חורף במסעדה. בפעם הראשונה הכנתי אותה לארוחת בשרים לאורח קבוע שלנו עם שמונה חברים, כולם קרניבורים גאים. המבט שלהם כשהנחתי את השוק השלמה במרכז השולחן היה שווה את המאמץ. מאז בכל חורף כל אחד מהם מגיע בנפרד עם חברים אחרים כדי לאכול את המנה וליהנות כל פעם מחדש מהמבט המרוצה של האורחים כשהשוק מגיעה לשולחן.

מה צריך?
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

החומרים
ליצירת רשימת קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים

ליצירת סל קניות - יש לסמן את המצרכים החסרים
שלחו את רשימת הקניות במייל לוח מידות ומשקלות מה צריך?

אופן ההכנה

1

מחממים את השומן בסיר גדול על אש בינונית. מתבלים את שוק הבקר במלח ופלפל שחור ומשחימים בכל הצדדים. מוציאים את השוק ומצננים במשך 30 דקות לפחות.

2

מוסיפים לסיר את השום והבצל ומשחימים במשך 5 דקות. מוסיפים את הגזרים והסלרי ומבשלים במשך 5 דקות נוספות עד שכל הירקות שחומים. מוזגים את בקבוק היין, מגבירים את האש ומצמצמים את הנוזלים ב-3/4.

3

קושרים את שוק הבקר בחוט קשירה בחלק התחתון, האמצעי והעליון. הקשירה נועדה לשמור שהבשר יישאר צמוד לעצם במהלך הבישול ולא ייפול ויתפרק.

4

מוסיפים לסיר את ציר הבקר, עשבי התיבול קשורים ביחד (לבוקה גרני) ושוק הבקר ומרתיחים. אם הנוזלים לא מכסים את כל הבשר מוסיפים ציר או מים. מקטינים את האש ומבשלים את השוק במשך 4¬-5 שעות בבעבוע עדין עד שהבשר רך לגמרי.

5

מוציאים בזהירות את השוק השלמה והירקות מהסיר ומסננים את הנוזלים. מחזירים את הנוזלים לסיר ומבשלים עד קבלת גלייז סמיך ודביק. מחזירים את השוק לסיר ומתבלים במלח ופלפל שחור.

6

לפני ההגשה גוזרים את חוט הקשירה ומגישים את השוק למרכז השולחן עם הירקות ופירה או פולנטה.