בר 51

הירקון 59, תל אביב
בר 51. צילום: נמרוד סונדרס
בר 51. צילום: נמרוד סונדרס
על המסעדה

בר אוכל חדש בהובלת שף מושיקו גמליאלי (מונא ואנה הירושלמיות). התפריט מצומצם, פשוט אך מתוחכם, וחלקו הגדול מבוסס על תנובת הים – דגים נאים, תמנון צלוי על סופריטו חיטה וברוסקטה עם מרמלדת שומר ובשר סרטנים. המנות מוגשות בגודל ביניים שמתאים לחלוקה ולליווי בקבוק יין מתוך תפריט שנאצר בקפידה

טלפון: 03-5406680
כתובת: הירקון 59, תל אביב
שעות פתיחה:
יום ראשון
יום שני 18:00 - אחרון הלקוחות
יום שלישי 18:00 - אחרון הלקוחות
יום רביעי 18:00 - אחרון הלקוחות
יום חמישי 18:00 - אחרון הלקוחות
יום שישי 18:00 - אחרון הלקוחות
שבת 18:00 - אחרון הלקוחות
טבלת המבקרים

בר 51 מצליח להרגיש עדכני מחד, נינוח ונונשלאנטי מאידך... אין בתפריט מנות שמנסות להיות חשובות. זה אוכל טיפוסי של בר עכשווי, שמנסה להתמקד בטוב מכל חומרי הגלם, בלי לדבוק בהשפעה אזורית נתונה, ולהוסיף פה ושם פיתולים - כאלו שמשקפים שף מנוסה ובטוח בעצמו"

"בר 51 של מושיקו גמליאלי ואנשי מונא ואנה הירושלמיות, הוא מקום בילוי מושלם. מנות מדויקות וחכמות, צוות מקצועי ובקיא, תפריט יין נגיש – והכל נבחר בפינצטה. בבר הזה ירגישו בנוח גם הפוצים וגם המגניבים, גם הקבצנים וגם האוליגרכים"

"האוכל, כרגיל אצל גמליאלי, מתעתע בקלילותו. זה אוכל שמבוסס על חומרי גלם מצוינים (דגה טרייה, ירקות ועלים עונתיים) ועל טיפול שמקפיד לא לנפנף במידת המיומנות שהושקעה בו. זה נראה פשוט: חיטה בציר סרטנים, ביג דיל; רוטב חלמונים וחמאה שרופה, נו באמת; אבל עצרו רגע ותבינו כמה מיומנות יש בפשטות הכל כך טעימה הזו"

"האוכל? זהו ללא ספק החלק הטוב ביותר בסיפור. מלבד שיפודי אנטרקוט, שאיכות הבשר בהם לא הייתה מספקת וגם רוטב חלמונים קר שהומלץ בחום לא הציל אותו, כל מה שאכלנו היה מעניין, טעים ומהנה"