5 קטנות על עוגות בחושות

עוגות בחושות קלילות ופשוטות להכנה - קינוח קיצי אידיאלי. לפניכם חמישה טיפים לבחושה המושלמת

8 ביוני 2017

הן קלות להכנה ולא ידרשו מכם ללכלך יותר משתי קערות, שומרות על טריות כמה ימים טובים ומקבלות אליהן באהבה כמעט כל פרי שיש לכם במקרר – עוגות בחושות הן קינוח אידיאלי לעונה החמה. הפעם בחרנו לשדרג את העוגות הבחושות האהובות עלינו בעזרת פירות קיץ עסיסיים ומתוקים שהופכים כל עוגה צנועה לסינדרלה. מערבבים, אופים ואורזים לפיקניק קייצי בפארק או בים, מגישים לצד קפה קר מרענן או מחלקים לתבניות מאפינס ומשדרגים את ארוחת העשר של הילדים.

 

חמש קטנות על עוגות בחושות

  1. החמאה צריכה להיות רכה ובטמפרטורת החדר, אבל לא נמסה. המרקם הנכון הוא כזה שאפשר למעוך אותו במזלג. בקיץ אפשר פשוט להוציא אותה מהמקרר ולחתוך לקוביות רבע שעה מראש, אבל אם שכחתם — חתכו לקוביות ורככו בפולסים קצרים במיקרוגל.
  2. הביצים צריכות להיות גם הן בטמפרטורת החדר, כדי שייטמעו היטב בתערובת החמאה.
  3. החומרים היבשים רצוי לנפות את החומרים היבשים מראש ולערבב קלות במטרפה לפני שמוסיפים אותם לבלילה, כדי שאבקת האפייה תתפזר באופן אחיד.
  4. אופים מייד חומרי התפיחה שבעוגה מתחילים לפעול מרגע שהם פוגשים את החומרים הרטובים ולכן לא מכינים מראש את הבלילה.
  5. למראה אחיד ומהוקצע 10 דקות אחרי תחילת האפייה פותחים את התנור וחורצים את פני העוגה לאורכם עד עומק של כ-2 ס”מ בסכין רטובה. זה מבטיח שהאדים המנסים לפרוץ מתוכה לא יקרעו את הקרום הקשה שמתחיל להיווצר עליה, אלא יצאו בצורה מסודרת דרך חריץ אחד במרכז העוגה.