חיפוש מתקדם

טובורג – הליידי באדום

Tuborg red היא בירה שפותחה בישראל במיוחד עבור החך הישראלי על בסיס המתכון הבינלאומי של Tuborg Jolebr – מהדורת החורף המצליחה של טובורג העולמית.

סיפורה של בירה טובורג מתחיל בשנת 1873 בהלראפ, פרבר צפוני של קופנהגן. שם, במבשלת “טובורג” הקטנה, בישל קארן פרדריק טיטגן, לראשונה בדנמרק, בירת פילזנר – בירה מסוג לאגר בהיר ומריר למדי. המבשלה פעלה באותה מתכונת במשך כמאה שנה עד שבשנת 1973 התאחדה עם מבשלת קרלסברג. טובורג, הנחשבת למותג עולמי, נמכרת בכ-120 מדינות ברחבי העולם ומייצרת כ-8 סוגים שונים של בירות. בישראל בירה טובורג מיוצרת במבשלות בירה ישראל משנת 1995. לא רבים יודעים ש Tuborg red היא בירה שפותחה בישראל במיוחד עבור החך הישראלי על בסיס המתכון הבינלאומי של Tuborg Jolebr – מהדורת החורף המצליחה של טובורג העולמית, שנמכרת בעולם במשך 10 שבועות בשנה בלבד. צבע ענברי עמוק, ארומה עדינה של קרמל, צלילות ועומק טעמים מאפיינים את הטובורג רד, שבשנת 2014 עברה שדרוג נוסף כדי להמשיך לחדש ולעניין את הצרכן הישראלי.

בירה טובורג מיוצרת מ-3 סוגי לתת אירופאיים איכותיים, ביניהם “קארה אמבר”(cara amber) – הלתת הייחודי לטובורג, המיוצר בתהליך מסורתי של בישול לח ולאחריו קלייה, היוצרת שכבת קרמל עשירה. בשל כך cara amber נחשב לאחד מסוגי הלתת האיכותיים והטעימים בעולם. כשות בווארית משובחת מוסיפה מרירות עדינה ומאזנת את הטעמים המתוקים של הלתת. המשחק בין מתיקות למרירות מעניק לטובורג רד טעם מורכב, ועם זאת היא קלילה ומרעננת דיה להתאים למגוון מנות, החל בבשר צלוי ומנות המשלבות אגוזים ועד פסטה ברוטב עשיר.

5.2% אלכוהול | בקבוק – חנויות אלכוהול, ברים, מסעדות | מזיגה מהחבית – ברים, מסעדות

לא הבנתם כלום? היכנסו למילון המונחים של עולם הבירה

מתכונים למנות מומלצות עם בירה טובורג:

סרדינים ממולאים ועטופים בעלי גפן המבורגר פטריות סטייק בפלפל עם טריאקי

כחול-לבן ואדום
בשנתיים האחרונות טובורג מציינת את חגיגות יום העצמאות למדינת ישראל עם מהדורות חגיגיות, שכוללות שני בקבוקי טובורג בגוון כחול מרהיב. למהדורות אלה מתכון חדשני, פרי פיתוח בינלאומי ייחודי המבוסס על רכיבים שיוצרו בשיטת הנבטה מסורתית שלFloor Malting – הנבטת רצפה. בשיטה זו הלתת מפוזר על רצפת אולם ההנבטה ומעורבב ידנית. כדי לשלוט בטמפרטורה ובמידת הלחות פותחים וסוגרים תריסים באולם ההנבטה באופן ידני, בניגוד לשיטות המודרניות שעושות זאת באופן אוטומטי ותעשייתי. התוצאה של ההנבטה הידנית מתבטאת בעיקר בטעם, שהופך עשיר ומורכב יותר. אחוז האלכוהול בבקבוקי טובורג הכחולים מתכתב כל שנה עם מספר שנות המדינה (6.7% ו-6.8% בהתאמה).

תגובות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *